0554 597 05 83
Sosyal Medya Hesaplarımız

LOAD CELL İNDİCATOR

08 Şubat 2021
545 kez görüntülendi
LOAD CELL İNDİCATOR

Konumuzun uzmanı durumundayız. Lama tipi, körüklü tip, SC tipi gibi çok çeşitli imalatımız mevcuttur. Birçok firma günümüzde loadcell teknolojisini ithal etmektedir.

Loadcell teknolojisini Türkiye’ de üreten bir firmayız. Loadcell , stregate teknolojisi ile çalışmaktadır. Dört uçlu ve altı uçlu olmak üzere üretimi yapılmaktadır. Üretimimiz olan loadcell lerde kırmızı artı besleme, siyah eksi besleme, yeşil artı sinyal ve beyaz eksi beslemedir.

Loadcell den alınan analog değer, analog dijital çeviriciden geçirilerek, bunun ismi indikatördür, dijital platforma aktarılarak kg, lb gibi değerler okunur.

Günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlayan dijital loadcell üretimleri de söz konusudur.

Tartı Sisteminde, loadcell tercihi, kapasite ve yürüme adımına göre yapılır. Önce yapılması gereken kapasite belirlemektir. Daha sonra sistemin kaç noktadan tartımı yapılacağı belirlenir. Çeşitli loadcell lerin aralarından tercih yapılarak sisteme montajı gerçekleştirilir. Daha sonra etalon ağırlıklar ile sistem, indikatör üzerinden kalibrasyon yapılır. Loadcell teknolojisi köprü diyot sistemi ile çalışır.